Seznam firem – další šmelináři

Mám to štěstí, že se v krátké době po sobě setkávám s dalšími vykuky – tentokráte seznam firem czech. Pošlou vám fakturu, co vlastně ani není faktura, ale pokud ji z nějakého důvodu bez kontroly zaplatíte, nejen že získáte zápis v bezvýznamném rejstříku firem, ale taky se, jak se dozvíte pokud si přečtete ten nepatrný sloupec zcela dole, stáváte zákazníkem s uzavřenou smlouvou.

Tak tohle přesně dělají firmy a jednotlivci, kteří sázejí na hloupost a roztržitost lidí a ničím jiným, než takovýmito veksláckými metodami by se bohužel neuživili. Prostě ksindl.

seznamfirem

info-brno.cz (aktualizováno)

shitKlient nás oslovil s tím, že jej spamují a bombardují z katalogu info-brno.cz, chtějí jim udělat super „seo optimalizaci“ a zařadit do katalogu s takřka hvězdným přínosem za pouhých pár tisíc korun na rok.

O katalogu info-brno.cz jsem slyšel poprvé, chlubí se návštěvností téměř jako velké portály, už to je zarážející. Už pohled na stránky značí, že zařazení do tohoto seznamu bude víceméně #FAIL. Jakási linkfarma, v neznámém katalogu s přínosem předpokládám minimálním. Jsou desítky „kvalitnějších“ a přehlednějších katalogů, kde je zápis zdarma, když už. A jak chtějí optimalizovat stránky, když nemají přístup ani do administrace, nebo třeba na ftp? Prý tím, že Vás zařadí do katalogu (hahahaha). Zadal jsem do vyhledávače info-brno.cz a zjistil jsem že jsou to pěkní vykukové. Pokračování textu info-brno.cz (aktualizováno)

Google hangouts – jedno velké WTF

Je tomu zhruba měsíc, kdy vás mohlo potkat to, že na přístroji s OS Android došlo k nahrazení původní jednoduché aplikace Talk aplikací Hangouts.

Asi nejsem správnou cílovkou, ale z použitelného Talku, pomocí kterého jsem komunikoval s lidmi ve svých kontaktech se staly Hangouts, které jsou úplně na hovno. V kontaktech nepoznáte, kdo je vlastně online, zprávy chodí se zpožděním, nebo se vám může starší telefon dokonce zpomalit, protože Hangouts žerou o dost více paměti, než původní Talk.

Zkoušel jsem jej nějaký ten týden používat, ale prostě… prostě si myslím, že je to krám. Nebudu sám, alespoň podle ohlasů na produktové stránce na play.google. Tudíž jsem se rozhodl, pokud to tedy půjde, navrátit se k původnímu Talku, který plní téměř bez výhrad to, co od něj očekávám.

Postup je jednoduchý, není třeba žádného rootu, nebo dalších složitostí.

Zvolte v menu telefonu (systému) nastavení, poté aplikace, vyhledejte Hangouts, zvolte tuto aplikaci a tam byste měli vidět možnost „odinstalovat aktualizace“, čímž dojde k odebrání Hangoutu a návratu starého dobrého Talku. 

Dlužníci DPmB: braňte se proti nespravedlivě vysokým poplatkům

Tohle by myslím nemělo zapadnout. Souhlasím s tím, že dluhy se mají platit, jezdit na černo se nemá, ale zároveň by měla být „sankce“ v míře rozumné. Sám jsem byl (za svých studentských let) dlužníkem DPmB, mám i několik přátel ve svém okolí, kterých se to citelně dotklo.

Brněnská senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová vyzývá občany, kteří udělali chybu a cestovali veřejnou dopravou bez platné jízdenky, aby se bránili proti nespravedlivě vysokým poplatkům advokátovi, kterého si najal Dopravní podnik města Brna.

Vzor odporu proti platebnímu rozkazu spolu s vyjádřením k žalobě naleznete přímo na stránkách Elišky Wagnerové.

Další „nigerijský dopis“ (?) aneb reklama zdarma na zpravy8.cz (doplněno)

Kamarád, kterému pomáháme s jeho eshopem, se mi ozval s tím, že mu přišla zajímavá nabídka týkající se propagace jeho firmy, která by byla zdarma v rámci jakéhosi průzkumu či co. Říkám, inu pošli mi to, podívám se na to.

Email byl v tomto duchu (vymazal jsem emaily, odkazy na stránky, ty byly přes přesměrovávací službu – to je také samo o sobě zvláštní): Pokračování textu Další „nigerijský dopis“ (?) aneb reklama zdarma na zpravy8.cz (doplněno)

Wazzub

Demence roku? Možná. Ale můžete vydělat spoustu peněz ;) Že na to ty lidi pořád skáčou…